^Powrót na górę
  
  
  

Galeria wydarzeń


Spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej – 20.12.2017

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej, która przypomniała nam podstawowe zasady ruchu drogowego. Dzieci utrwaliły sobie najważniejsze znaki drogowe, numery alarmowe oraz pojazdy jakimi poruszają się poszczególne służby. Rozwiązywały ciekawe zagadki i rebusy. W nagrodę każdy otrzymał swoje pierwsze prawo jazdy. Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId09e5416d94


Jasełka – 19.12.2017

Jak co roku dzieci z wszystkich grup przedstawiły uroczyste Jasełka. Na scenie pojawili się: narrator, choineczki, aniołki, diabełki, pastuszkowie, krakowiacy, Trzej Królowie oraz oczywiście Józef i Maryja z dzieciątkiem Jezus. Wieczór był pełen radości i wzruszeń, a Nowonarodzony Jezus urodził się w sercu każdego z nas. Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałego występu.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeIda6476fe568


Wycieczka do Parku Świętego Mikołaja w Zatorze – 18.12.2017

W przedświąteczny grudniowy dzień wszystkie przedszkolaki postanowiły złożyć wizytę samemu Świętemu Mikołajowi. W obecności wesołego Elfa zwiedziliśmy krainę bajek, znanych nam dobrze z literatury dziecięcej. Odwiedziliśmy między innymi domki: Baby Jagi, Calineczki, Czerwonego Kapturka, Królewny Śnieżki, Piratów z Karaibów i wiele innych. Uczestniczyliśmy w przedstawieniu Elfa i renifera Rudolfa, którzy opowiedzieli nam prawdziwą historię Świętego Mikołaja. Z ich pomocą utrwaliliśmy swoją wiedzę o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Udało nam się również spotkać ze Świętym Mikołajem w jego biurze. Po krótkiej przerwie na posiłek i nabraniu sił na kolejne wyzwania, wzięliśmy udział w paradzie postaci bajkowych oraz skorzystaliśmy z przejażdżki bajkowym pociągiem. Wspaniała wycieczka pozostaje długo w naszej pamięci.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeIdf96497385d


Spotkanie Wigilijne – 15.12.2017

Dnia 15 grudnia wszyscy zaangażowaliśmy się w organizację uroczystości Wigilijnej. Wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedliśmy do wspólnego stołu. W miłej i świątecznej atmosferze zjedliśmy obiad wigilijny. Usłyszeliśmy piękne życzenia Pani Dyrektor oraz Księdza Proboszcza. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim i każdy z nas z niecierpliwością oczekuje na Wigilie w swoim domu.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId9cef81e07a


Zajęcia otwarte w grupie III – 14.12.2017

Czwartkowe popołudnie 14 grudnia było ważnym dniem dla przedszkolaków z grupy III. Przez kilka tygodni przygotowywali oni dla swoich bliskich inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Rodzice przygotowali wspaniałe stroje, które z dumą prezentowali mali aktorzy. W tematykę wiersza wprowadziły wszystkich nie tylko prezentowane stroje, ale także piosenka „Zbieramy grzyby”. Instrumentacja pt. „W lesie” stała się okazją do pożegnania jesiennego krajobrazu, gdyż drugą częścią spotkania były zabawy w zimowej już aurze. Zabawy, do których zaprosiliśmy Rodziców krążyły wokół ostatniej nadchodzącej pory roku. Wspólnie bawiliśmy się przy zabawach muzyczno – ruchowych prowadzonych metodą C. Orff’a oraz przy zabawach z elementami edukacji przez ruch D. Dziamskiej. Na zakończenie spotkania dzieci wraz z Rodzicami wykonywali w kilkuosobowych grupach prace plastyczne pt. „Lepimy Bałwanka”.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId2b5159ce55


Spotkanie z Pszczelarzem – 14.12.2017

W środę, 13 grudnia nasze przedszkole odwiedził Pszczelarz, który w bardzo przystępny dla dzieci sposób opowiadał o zwyczajach pszczół, o tym jak powstaje miód i ile pracy pszczoły muszą wykonać, abyśmy mogli korzystać ze zdrowotnych możliwości miodu. Dzieci dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają pszczoły dla środowiska . W prezencie od Pana Pszczelarza dzieci dostały Dyplom, Miód oraz plaster wosku, z którego mogły zrobić świeczkę o słodkim, miodowym zapachu.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeIdd6e664d7b0


Konkurs „Świąteczny Aniołek” – 12.12.2017

Gdy zima nadchodzi i święta tuż, tuż,

bez świątecznych aniołków, w przedszkolu ani rusz.

Więc dzieciaki z Rodzicami swoje dzieła tworzyły

i konkurs przedszkolny swoimi aniołkami uświetniły.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId281a0681a7


Spotkanie z Mikołajem – 05.12.2017

Każde dziecko na ten dzień czekało bardzo długo. Wizyta Świętego Mikołaja to uroczyste wydarzenie. Nie zabrakło wierszy, piosenek, tańców, zabaw oraz oczywiście prezentów dla grzecznych dzieci. Każda grupa dostała również wspaniałe zabawki na swoją sale. Świętemu Mikołajowi serdecznie dziękujemy i zapraszamy go do nas w następnym roku.

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId1d2bd6c13e


Występ Rodzinny zespołu „Terni Romani Bacht” – 1.12.2017

Dnia 1 grudnia mieliśmy okazję poznać tradycje romskie prezentowane przez zespół „Terni Romani Bacht”. Występy naszej koleżanki z rodziną pozwoliły nam na bliższe poznanie historii Romów, piosenek, strojów i tańców romskich. Bardzo nam się podobało!

View the embedded image gallery online at:
http://przedszkole93.pl/galeria-wydarzen#sigFreeId21d841744a

Copyright © 2015. Przedszkole 93 w Krakowie Rights Reserved.